ВАС ВІТАЄ ЗОШ №1
ГлавнаяРегистрацияВход Приветствую Вас Гість | RSS

Євроспорт - новини

Міні-чат

Главная » 2018 » Січень » 23 » Лекція представників міського центру здоров'я "Не руйнуй життя наркотиками"
Лекція представників міського центру здоров'я "Не руйнуй життя наркотиками"

23 січня гостями школи були представники центру здоров’я, які провели лекцію для учнів 9-11 класів «Не руйнуй життя наркотиками».

Головний лікар центру здоров’я Шерлаімова Ірина Іванівна компетентно та доступно для учнів розповіла про шкідливий вплив наркотиків на організм людини, механізм виникнення наркозалежності, навела приклади з життя хворих на наркоманію, відповіла на запитання учнів. Лекція супроводжувалась змістовною презентацією.

Шерлаімова Ірина Іванівна залишила інформаційні матеріали для  старшокласників.

Вплив наркотиків на організм людини

Серцево-судинна система

Опіатні препарати пригнічують діяльність судин і серця.

У людини, що приймає ці важкі наркотики, знижується артеріальний тиск і пульс.

Серце не може більше повноцінно виконувати функцію забезпечення організму киснем.

У наркомана починається гіпоксія, що призводить до дистрофії серцевого м’яза.

Наркотики-стимулятори (ефедрин, амфетамін, кокаїн і екстазі) впливають на серце і судини по-іншому, але наслідки їх вживання подібні з наслідками вживання опіатів.

Стимулятори викликають підвищення тиску і почастішання пульсу.

В судинах шкіри починається спазм, що викликає порушення терморегуляції: підвищується температура тіла, серце не справляється із збільшеним навантаженням, що може призвести до інфаркту, інсульту або аритмії.

Вплив наркотиків на сердце

Любой наркотичний препарат призводить до серйозних погіршень у роботі серця і до його зносу.

Якщо наркоману вдасться вижити і не загинути від передозування або пневмонії, то через 5 років його серце буде схоже на серце 75-річного дідуся.

Так що вплив наркотиків на серце з усіх боків негативний

Вплив наркотиків на легені

«Невинна» марихуана не так вже й нешкідлива, як вважають її шанувальники.

«Травку» курять без фільтра. Відповідно, в легені потрапляє в три рази більше смол і сажі, ніж під час куріння сигарет.

Бронхіт курця в хронічній формі розвивається стрімкими темпами і може закінчитися сумно – рак легенів. Звичайно, для такого впливу наркотиків на організм необхідно “смолити” регулярно.

Іноді любителі марихуани використовують для куріння газету, а, як відомо, в друкарській фарбі міститься свинець, що отруює організм.

Важкі наркотики (морфін і героїн) пригнічують кашльовий і дихальний центри головного мозку.

Порушення кашльового рефлексу сприяють розвитку легеневих інфекцій – наприклад, пневмонії – захворювання, від якого помирає кожен другий наркоман зі «стажем».

Вплив наркотиків на нервову систему

Будь-який наркотичний препарат викликає у людини залежність, згубно впливаючи на його психіку.

Галюциногени (ЛСД) часто призводять до катастрофічних змін: психозів, змін характеру, зниження розумових здібностей, моральної деградації і розпаду особистості.

Шизофренія – психічне захворювання, що виникає внаслідок вживання наркотиків.

Галюциногени вкрай небезпечні тим, що мають властивість накопичуватися в тканинах.

І навіть при відмові від прийому наркотиків продовжують отруювати організм.

Абсолютно всі види наркотичних препаратів впливають на організм людини і призводять до деградації нервової системи.

Наркоман впадає в депресію і нерідко кінчає суїцидом.

Вплив наркотиків на систему травлення

Наркомани вкрай виснажені. І це не дивно: адже при регулярному вживанні наркотиків у них пропадає апетит.

Їжа, яка потрапляє в організм наркомана, перетравлюється насилу із-за порушень у виробленні ферментів.

Функції кишечника також порушені, що призводить до запорів.

Печінка, як відомо, очищає організм від шкідливих речовин. Але не у випадку з печінкою наркомана: регулярне вживання опіатів призводить до цирозу.

Вплив наркотиків на репродуктивне здоров’я

Наркотичні препарати сприяють втраті збудження і подальшої імпотенції.

Це відноситься до будь-яких наркотиків, а деякі з них (ЛСД, наприклад) необоротно міняють хромосоми.

Зміни (навіть при одноразовому прийомі ЛСД) призводять до неможливості в майбутньому мати здорове потомство.

Фатальне вплив наркотиків на організм людини не обмежується переліченими вище явищами.

У наркоманів катастрофічно знижується імунітет, спостерігається недолік кальцію, що призводить до витончення і крихкості кісток і зубів.

Статистика свідчить, що наркоман в середньому живе 7-10 років.

Так чи варто змінювати своє життя на сумнівний “кайф”?

Просмотров: 30 | Добавил: Vospitatel | Рейтинг: 0.0/0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
...

Вікіпедія