Середа, 03.06.2020, 03:32

Сектор громадського здоров'я інформує: снюс – модна цукерка, що вбиває дітей.

«Снюс» – табачний виріб з подрібненого тютюну, що пройшов хімічну обробку розчином солі й соди, з додаванням різноманітних домішок. Містить більше ніж 2500 різних хімікатів, також до його складу входять канцерогени - алкалоїди, алкани, нітрати, металеві з'єднання та ін. (Довідка - канцероге́н (лат. cancer — рак, лат. gen — утворення) — хімічні речовини або фізичні чи біологічні агенти, які є причиною виникнення злоякісних новоутворень (раку).

Чим снюс небезпечний для дітей?

Снюс викликає отруєння у дитини і може призвести до летального результату. Подібні випадки вже спостерігалися в нашій країні. Протягом 2019 року на території Донецької та Луганської областей від отруєння табачними виробами «снюс» померли 2 дітей, десятки інших, вживавших даний засіб, доставлені до медичних закладів з сильною інтоксикацією організму. Справа в тому, що нікотин в снюс міститься в набагато більшій дозі, ніж в сигаретах. снюса передбачає, що тютюн залишається в роті не менше 30 хвилин, за цей час в організм потрапляє в десятки разів більше нікотину, ніж при викурюванні однієї, навіть самої міцної сигарети. Якщо в найміцнішою сигареті міститься до 1,5 мг нікотину, то при вживанні тютюнового снюса можна отримати до 22 мг нікотину. Снюс з чистим нікотином містить в рази більше міліграмів речовини - від 40 до 60. Нескладно порахувати, що один снюс може дорівнювати двом викуреним пачкам сигарет.

Спосіб вживання (закладання за щоку) підвищує біодоступність нікотину. Якщо, вперше затягуючись сигаретою, людина швидше за все закашляється, тобто відбувається рефлекторний бронхоспазм, організм відторгає отрута, то в разі снюса отрута підступно замаскований під солодку ароматну цукерку, і фатальна передозування може відчути занадто пізно. Як тут не згадати про горезвісну краплі нікотину, яка вбиває коня!

Вживання «снюсу» несе за собою всі шкідливі наслідки як і паління тютюну. Нейротоксин нікотин, що входить до складу всіх бездимних тютюнових виробів, легко викликає фізичну і поведінкову залежність. Майже в 100% випадків призводить до виникнення пошкоджень слизової порожнини рота, в більшості випадків це рецесія ясен (зміщення рівня ясен з оголенням кореня зуба), також ерозії ротової порожнини, виразки стравоходу та кишківника.

Але найгірше, якщо перетримати пакетик довше запропонованого часу, чи вжити велику дозу, наступає серйозна інтоксикація, і при не наданні своєчасної медичної допомоги, призводить до смерті.

Наслідки хронічного споживання снюса в підлітковому віці є вкрай небезпечними:

• зупинка росту
  • підвищена агресивність і збудливість
  • погіршення когнітивних процесів
  • порушення пам'яті і концентрації уваги
  • високий ризик розвитку онкологічних новоутворень, перш за все шлунка, печінки, порожнини рота
  • ослаблення стійкості до інфекційних захворювань.

На щастя, продаж даного виробу «снюс» на території України заборонено, але існує ймовірність його нелегального проникнення та продажу серед населення. З огляду на вищезазначене та враховуючи гостроту ситуації, сподіваємося, що ця тема викличе настороженість не тільки медичних працівників, суспільних діячів, а й пересічних громадян.

Сектор громадського здоров'я

КЗ «ІА ЦМС та БО м. Слов’янська» 2020р.

Переглядів: 93 | Додав: bodnarchykia | Рейтинг: 0.0/0