Субота, 06.06.2020, 07:08

Вітаю Вас Гість | RSS


08:06
Профілактика грипу

Експерти МОЗ визначили рекомендації щодо профілактики грипу, а також симптоми, з якими треба негайно звертатися до медиків.

Симптоми грипу.

• різке підвищення температури тіла (більше 38 °С),

• головний біль, біль у м'язах, біль у горлі,

• кашель,

• нежить.

Зазвичай симптоми грипу проявляються раптово.

Якщо людина заразилася, її обов’язково повинен оглянути лікар.

Якщо стан хворого лише погіршується, не зволікайте з госпіталізацією..

Профілактика грипу.
1. Не мерзніть. Під час переохолодження відбувається спазм судин слизової оболонки носа. Цей призводить до зниження місцевого імунітету. Вірусам стає простіше закріплюватися на поверхні клітин і проникати в них.

2. Тримайте ноги в теплі. У шкірі стоп знаходиться багато чутливих нервових закінчень. При їх подразненні холодом відбувається спазм судин слизової оболонки носа.

3. Вдихайте холодне повітря через ніс. Повітря, яке проходить через носову порожнину, зволожується, зігрівається, очищається від частинок пилу і частково знезаражується. Якщо дихати на вулиці ротом, цього не відбувається.

4. Не паліть на вулиці. Тютюновий дим дуже гарячий і містить багато токсин, а між затяжками курець вдихає холодне повітря – все це пригнічує захисні механізми слизової оболонки і послаблює дихальну систему.

5. Частіше мийте руки. Якщо ви буваєте у громадських місцях, де немає можливості цього зробити, – носіть із собою антисептичні серветки або спрей.

6. Не торкайтеся руками обличчя, коли перебуваєте у громадських місцях. Так ви можете занести вірус на слизову оболонку рота, носа, кон’юнктиву очей.

7. Уникайте поцілунків. Це форма вітання або прояву ніжності сприяє передачі інфекцій. На час епідемії грипу від неї варто відмовитися.

8. Частіше періть одяг. Деякі віруси можуть осідати на речах і бути заразними протягом деякого часу.

9. Носіть захисну маску. Якщо маска не закриває ніс – її ефективність буде нульовий. Кожні 3-4 години маску потрібно міняти.

10. Промивайте ніс двічі на день – вранці та ввечері. Для цього підійде тепла вода або фізрозчин, який його можна купити в аптеці.

11. Частіше провітрюйте кімнати і робіть вологе прибирання. Особливо ті приміщення, в яких ви довго перебуваєте, спите.

12. Уникайте великих скупчень людей. На час епідемії краще відмовитися від відвідування масових заходів.

13. Не вживайте алкоголь. Етиловий спирт знижує імунітет.

14. Відмовтеся від схуднення. Організм повинен отримувати всі поживні речовини в необхідних кількостях.

15. При перших симптомах грипу – слабкість, сухий кашель, висока температура – відразу звертайтеся до лікаря і починайте лікування.

Не починайте приймати ліки без призначень фахівця.

Переглядів: 289 | Додав: Vospitatel | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]