Субота, 06.06.2020, 06:11

Вітаю Вас Гість | RSS


11:03
ПОРАДИ ЛОГОПЕДА БАТЬКАМ МАЙБУТНІХ ПЕРШОКЛАСНИКІВ.

Важлива роль у формуванні особистості дитини, зокрема у розвитку її мовлення, належить сім`ї. Адже перші слова, перші речення дитина вимовляє в колі близьких людей! Вчасне не виправлення мовленнєвих вад призводить до порушень розвитку дитини, спричиняє труднощі у сприйманні та аналізі як навчального матеріалу, так і реальних подій.  

Наше мовлення складається із звуків. Правильно вимовляти звуки рідної мови дитина має навчитися до школи. Важливим завданням мовленнєвого розвитку дітей є виховання звукової культури мовлення. Поняття звукової культури мовлення досить складне і широке, воно містить цілий ряд важливих компонентів: чітку артикуляцію звуків рідної мови, фонетичну і орфоепічну правильність мовлення, правильне мовленнєве дихання, силу голосу, темп і тембр мовлення, інтонаційні засоби виразності (наголос, логічні паузи, ритм), фонематичний слух. Важливо знати,що нерозрізнення дитиною,деяких звуків на слух, є основною причиною їх заміни в усному мовленні ,а надалі й на письмі. 

У шкільному віці простежується неправильна вимова дитиною звуків,їх пропуски та заміни. Більшість дітей не може самостійно опанувати правильну звуковимову, отже, потребує допомоги дорослих,та фахівців. На жаль не всі батьки надають цьому значення! Більшість хвилює неправильна звуковимова і дуже рідко звертається увага  ще і на недорозвинення лексичної та граматичної ланок мовлення. Тому треба коригувати не тільке звуковимову, а збагачувати словник, формувати граматичні категорії, зв’язне мовлення,та розвивати мислення,увагу та пам'ять . 

Для цього:

- розмовляйте с дитиною під час будь-якої діяльності,розповідайте,що ви робите і що робить вона сама;

-уважно слухайте свою дитину, не повторюйте за нею неправильно вимовленні звуки та слова;

-ставте відкрити запитання,це стимулюватиме дитину,давати повні відповіді;

-для збагачення словника,вчить назвати предмети що навколо,їх ознаки та дії з ними;

-завжди відповідайте на запитання сина чи доньки,підтримуйте їхню допитливість;

Маленькі віршики, чистомовки та скоромовки,стануть надійними помічниками у вихованні правільного і виразного мовлення. Використувуйте кожну вільну хвилину для розмови з вашею дитиною. Памятайте ,що Ваша мова,це зразок для неї.

Переглядів: 224 | Додав: kravchenkotraid | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]