Субота, 17.11.2018, 02:58

Головна » 2018 » Жовтень » 22 » ПОДОРОЖ МІСТОМ КИЇВ УЧНІВ 7-Х, 9-Х КЛАСІВ.
ПОДОРОЖ МІСТОМ КИЇВ УЧНІВ 7-Х, 9-Х КЛАСІВ.

Ми, учні 7 – А та 9 - А класів, дуже любимо подорожувати. І, звичайно ж, мріяли відвідати славетне та старе місто-герой, столицю нашої Батьківщини – Київ.

І ось нарешті настав довгоочікуваний день 12 жовтня, коли ми сіли в потяг Костянтинівка – Київ. Ніч проминула непомітно – ми в Києві!

І ось вже позаду залізничний вокзал, а ми мчимо у комфортному автобусі та заглиблюємось у захоплюючу розповідь нашого гіда, і за вікном вже видно фантастичний вид на Дніпро та золоті куполи Києво-Печерської Лаври.

Першим архітектурним шедевром на нашому шляху став Свято-Володимирський собор. Побудований у неовізантійському стилі на честь князя Володимира і прикрашений розписом таких непересічних митців, як Врубель і Васнецов.

І ось ми біля Золотих воріт - колишнього парадного в'їзду до Києва. Могутня бойова вежа, що височіє над церквою Благовіщення, - шедевр давньоруської архітектури.

І як тут не згадати – Набережну чудового Дніпра, яка тягнеться до моста Патона і є одним з найулюбленіших місць для прогулянок киян та гостей міста.

Наша подорож продовжилась під тисячолітніми кручами правого берега Дніпра, через численні літописні місцевості з чудовими ландшафтами. По дорозі ми побачили пам'ятник засновникам Києва - легендарним Кию, Щеку, Хориву і сестри їх Либеді. Ми мандрували Парком Слави, що знаходиться в центрі великої зеленої зони. Поруч з обеліском Слави - меморіал жертвам голодоморів в Україні. «Біла свічка» на дніпровських схилах нагадує про ці події. А ще нас вразила велич монументу Батьківщина-мати, який видно практично з будь-якого кутка Києва.

Подальше знайомство з містом відбувалося пішохідною екскурсією. І ось ми - біля найстарішого монастиря східнослов'янських земель. Києво-Печерська Лавра заворожила нас своїм масштабом, величчю, вишуканістю. Атмосфера у цьому місці надзвичайна. Тут ти відволікаєшся від буденних проблем та знаходиш гармонію.

А ще на території Лаври є багато музеїв. В двох з них, музеї коштовностей та мініатюри Миколи Сядристого, ми побували. В останньому з них можна побачити унікальні твори, що вражають талантом творця, точністю виконання й, звичайно ж, розмірами. Серед мікромініатюр, виставлених у музеї, практично кожна унікальна й неповторна.

Величезне релігійне та історичне значення має храм Софія Київська, велич і краса якого вражають. Андріївський узвіз – улюблене місце туристів і городян, адже саме тут кожен куточок, кожен камінь і ліхтар просякнуті духом старовинного міста. На вершині спуску велично стоїть Андріївська церква, а під час спуску нас привітно зустріла Пейзажна алея.

А ще Київ немислимий без Хрещатика. Тому наступним пунктом призначення була найвідоміша в Україні вулиця — Хрещатик. Ніколи у житті ми не бачили такої кількості людей і магазинів, розташованих у чудових старовинних будинках.

У другий день нас чекала незабутня екскурсія до експериментаніуму. Де власноруч ми проводили цікаві досліди з фізики, географії та біології. Затамувавши подих, ми спостерігали утворення цунамі, смерчів, землетрусів. Не залишили байдужими дзеркальний та лазерний лабіринти.

А коли ми зайшли до станції метро, нашому подиву не було меж. Ескалатор, підземна залізниця та станції, які відрізняються одна від одної – нас вражало все!

По крутих сходах, кивнувши Музею води, ляльковому театру та пам'ятнику Вічному коханню, через тоненький Чортів міст, відомий також як Міст закоханих, потрапили в Маріїнський парк. Далі  крокуємо на Співоче поле. Перед очима відкрилася різнокольорова панорама з квітів – бал хризантем.

Не забули й про зручний спосіб  подолання вершин – фунікулер. Саме цей досить рідкісний транспорт допоміг подолати 75 метрів, які віддаляли нас від Володимирської гірки.

А ще… Сучасна українська столиця – це і найглибша станція метро у світі – Арсенальна, і будівля з куполом на Грушевського – приміщення Верховної Ради, де гаряче у будь-яку пору року, і місце, де ще декілька років тому відбувалися події нової історії – Майдан Незалежності, та нова географічна точка України, пов’язана з тими подіями – Алея героїв Небесної Сотні.

Зовсім не хотілося прощатися з Києвом, але наша подорож добігла кінця. І ось вже ми, стомлені, але щасливі, повертаємось додому.

Ця подорож залишила приємний, незабутній слід у наших серцях, подарувала такі яскраві враження та позитивні емоції, які не зітруться із пам’яті.

Переглядів: 40 | Додав: kravchenkotraid | Рейтинг: 0.0/0