Неділя, 31.05.2020, 09:27

Конкурс "Супер математик"

Шкільний конкурс «Супер математик» ( для учнів 5-х класів)

Положення.

1. Мета конкурсу -  підвищення інтересу до предмету математика залучення якомога більшої кількості дітей до активної розумової діяльності.

2. Завдання конкурсу:

2.1.Розвиток  логічного мислення, креативності,  кмітливості учнів.

2.2.Формування   досудової культури школярів

2.3.Формування інформаційної, комунікативної та соціальної компетентності учнів.

2.4.Формавання співтовариства математично обдарованої молоді.

3. Журі конкурсу

Голова - керівник шкільного методичного об’єднання  вчителів математики.

Члени – вчителі математики 5-х классів.

4. Строк проведення конкурсу: з 1 квітня по 20 квітня.

5. Відповіді на задачі всі учасники конкурсу надають своєму вчителю математики з 20 квітня до 30 квітня, на сайті школи оголошується переможець конкурсу.

ЗАВДАННЯ

із старовинних рукописів і «Арифметики» Л. Ф. Магніцького

Життєві історії

1. Бочонок квасу.

Одна людина випиває бочонок квасу за 14 днів, а разом з дружиною випиває такий же бочонок квасу за 10 днів. Потрібно дізнатися, за скільки днів дружина одна випиває такий же бочонок квасу.

2. У жаркий день.

У жаркий день 6 косарів випили барильце квасу за 8 годин. Потрібно дізнатися, скільки косарів за 3 години вип'ють такий ті бочонок квасу.

3. На полюванні.

Пішов мисливець на полювання з собакою. Йдуть вони лісом, і раптом собака побачила зайця. За скільки стрибків пес наздожене зайця, якщо відстань від собаки до зайця одно 40 стрибків собаки і відстань, яку пробігає пес за 5 стрибків, заєць пробігає за 6 стрибків? (У задачі мається на увазі, що скачки робляться одночасно і зайцем і собакою.)

4. Собака і заєць.

Собака угледіла зайця в 150 сажнях від себе. Заєць пробігає за 2 хвилини 500 сажнів, а собака - за 5 хвилин 1300 сажнів. За який час собака наздожене зайця?

5. Як розділити горіхи?

Каже дід онукам: "Ось вам 130 горіхів. Розділіть їх на 2 частини так, щоб менша частина, збільшена в 4 рази, дорівнювала б більшій частині, зменшеній у 3 рази ». Як розділити горіхи?

6. На млині.

На млині є три жорна. На першому з них за добу можна змолоти 60 чвертей зерна, на другому 54 чверті, а на третьому 48 чвертей. Хтось хоче змолоти 81 чверть зерна за найменший час на цих трьох жорнах. За який найменший час можна змолоти зерно і скільки для цього на кожен жорно треба зерна насипати?

Задачі на кмітливість

1. Як можна одним мішком пшениці, змоловши її, наповнити два мішки, розміри яких такі ж, як і мішка, в якому знаходиться пшениця?

2. Два батьки і два сини з’їли за сніданком троє яєць, причому кожному з них дісталося по цілому яйцю. Як це могло статися?

3. Дві бабці вирушили з Москви у Троїцько-Сергієву лавру. Обидві вони пройшли 60 верств. Скільки верств пройшла кожна з них, якщо йшли вони з однаковою швидкістю?

4. Скільки кінців у чотирьох палок? У п’яти палок? А у п’яти з половиною?

5. На поляні поблизу болота паслися протягом однієї години двою однакових коней з однаковим апетитом. Відрізнялися вони один від одного лише тим, що у одного коня хвіст був вдвічі коротший, ніж у другого? Який з коней зів більше трави, якщо вони розпочали і закінчили пастися одночасно?

6. Один чоловік купив три кози і заплатив 300 гривень. Запитується: по чому пішла кожна коза?

Переглядів: 948 | Додав: Vospitatel | Рейтинг: 0.0/0