Субота, 17.11.2018, 02:09

Головна » 2018 » Жовтень » 22 » Екскурсія до селища Прелесне.
Екскурсія до селища Прелесне.

19 жовтня 2018 року учні 5-Б класу нашої школи разом із класним керівником Головачовим О.М. вирушили на екскурсію до селища Прелесне. Діти побували в музеї народної архітектури й побуту та в студії дитячої творчості «Синій птах».

У музеї під відкритим небом діти могли бачити українську хату, якій вже більше ніж 130 років, що Її подарувала мешканка Прелесного Р. А. Біліченко. Такі дерев’яні четирьохстінки з дахом з очерету будувалися на межі XIX-XX століть. Тут зібрано зразки інтер’єрів того часу: предмети побуту, меблі, керамічний посуд, ікони, рушники, вишиванки. Не обходилися господині без ткацького і прядильних верстатів, на яких із великим задоволенням дівчатка спробували ткати .

Діти побачили справжній вітряний млин, що височів на подвір’ї. У Прелесне вітряк-трудівник доставили з села Бригадирівка Харківської області.

На території музею знаходиться комора, яка обладнана як столярна майстерня. У  ній зберігаються вироби з дерева та теслярські інструменти. Діти захоплено розглядали їх та уважно слухали  розповідь екскурсовода.

У музеї Прелесного знаходиться горнило, що служило людині близько століття. Поруч із кузнею зібрані металеві зразки сільськогосподарських знарядь праці: борона, серпи, коси, плуги. Хлопці та дівчата мали змогу спробувати свої сили в ремеслі  коваля.

Діти переконалися в тому, що вивчати історію та культуру свого народу не тільки важливо, але й цікаво.

Переглядів: 54 | Додав: kravchenkotraid | Рейтинг: 0.0/0