П`ятниця, 05.06.2020, 18:44

Дайте вчителю можливість розправляти крила

15-16 жовтня 2016 року вчителі школи № 1 брали участь у XI Всеукраїнських читаннях з гуманної педагогіки «Полюбіть майбутнє – крила виростуть». Читання проходили у місті Києві в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова. В перший день надавалась можливість відвідати творчі майстерні вчителів-практиків, лицарів гуманної педагогіки. Вчителі школи №1 брали участь у творчій майстерні «Учитель – той, хто несе в собі і дарує Світло. Питання життя. Над чим і як працювати учителю». Під час якої з філософської точки зору обговорювалися питання важливості професії вчителя, проблема роботи вчителя над собою, а також надавалися психолого-педагогічні рекомендації щодо розвитку особистісних якостей вчителя. Після творчої майстерні педагогам випала честь бути учасником майстер-класу Почесного президенту Міжнародного Центру Гуманної Педагогіки – Ш.О.Амонашвілі.

16 жовтня вчителі відвідали різні майстер-класи. Ми брали участь у майстер-класі за темою «Україна мовою серця. Образ України в сонячному Петриківському розписі», де вчитель початкових класів Омельченко Олена Іванівна поділилася своїм педагогічним досвідом, надала методичні рекомендації та провела практичну роботу з петриківського розпису. Після цього прослухали шість доповідей вчителів, в яких освітлювались їх власні надбання, відбувалась презентація досвіду роботи.

Після участі у Всеукраїнських читаннях можемо зробити висновок, що вчитель є носієм світла і добра. Він має любити своїх дітей та зростити у цій любові нове покоління талановитих, працелюбних, творчих, добрих людей – людей з великої букви. Для цього треба відходити від канонів авторитарної педагогіки, творити майбутнє у теперішньому. Бо, як сказав Ш.О.Амонашвілі :

«Якщо захочеш посадити для людини дерево, посади плодове дерево.

Якщо захочеш подарувати людині коня, даруй найкращого скакуна.

Якщо наважився виховати людині дитину, поверни її крилатою.»

Тож дайте можливість вчителям зростити собі крила і за ним полетять діти.

Переглядів: 372 | Додав: ekaterinakotlyarovaek | Рейтинг: 0.0/0