П`ятниця, 05.06.2020, 18:25

Вітаю Вас Гість | RSS


21:19
А вони вірили...Віртуальна художньо-інформаційна виставка

День Героїв Небесної Сотні — пам'ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого встановлено указом Президента України Петра Порошенка 11 лютого 2015 року з метою, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Події в суспільстві завжди находять своє відображення в творах митців. І те що Україна пережила за останні  два роки ще довгий час буде шукати втілення у мистецьких творах, щоб раз і в раз нагадувати, відкривати, критикувати, возносити..  Бурхливі події  стали історією, яка, у тому числі складається і з картин талановитих художників...

 1.Картина Ольги Рекун .

У центрі композиції - сумна кача і Небесна сотня, яка перетворюється в журавлів і летить в небеса. Художниця каже: ніколи не доводилося малювати картини на такі трагічні теми, тому творила з болем в душі. Відчувають це і глядачі ….  І нібито Україна просить - любите, бережіть, цінуйте землю, де ми народилися і живемо, щоб не було таких трагічних подій. Тому що вже не сотня, а сотні молодих сердець віддано за наше щастя і мир ».

2. Картини Катерини Ткаченко.

 

Сама  художниця свою виставку представляє так: «Мої «Ангели Майдану» – це віра і надія на перемогу України. Це ми, українці, в різних проявах, з різними долями, об’єднані спільною метою, чиї серця звернені до світла й добра.  Мій проект має початок та не має завершення. Допоки триватиме протистояння Добра зі Злом – поставатимуть в оборону наших душ та України Ангели майданів…»

Більшість картин виконані на дошці, лише кілька – на полотні.  За словами художниці, дерево – це живий матеріал, а тому дає підказку, якою має бути робота. На сьогодні серія налічує близько 60 картин, але Катерина Ткаченко не планує на цьому зупинятись, адже боротьба в Україні й досі продовжується.

3.Картина ВіриЗдрок.  

 

У центрі полотна – образ нововолинця, героя «Небесної сотні» Сергія Байдовського, який загинув від кулі снайпера на Київських барикадах.

4.Картини заслуженого художника України Андрія Надєждіна.

  

Це  унікальне  переосмислення українського фольклору і історії,   присвячене  перш за все хлопцям, які зараз боронять державу на Сході.

5. Картини Асі Колос.

  

Після  Майдану    творчість   художниці забуяла яскравими патріотичними кольорами, сягнувши через Інтернет у десятки країн світу. ЇЇ робота  «Небесна сотня» є однією з кращих, що відображають ті буремні часи.

6. Ікона - триптих Романа Бончука. 

 Відомий художник Роман Бончук творив велику роботу – ікону-триптих «Небесна Сотня». Картина-ікона написана на дереві олійними та акриловими фарбами та має вигляд Небесних воріт. В центральній частині – 78 зменшених портретів Героїв Майдану. Саме стільки загиблих на Майдані було тоді, коли автор розпочав свою роботу

Переглядів: 518 | Додав: Vospitatel | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]