Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?» ініційована Оленою Зеленською. Розроблення та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я координує МОЗ України. Всесвітня організація охорони здоров’я (World Health Organization Ukraine) – експертний партнер, виконавчий партнер – громадська організація «Безбар’єрність». Майданчиком для розроблення та ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада при Кабінеті Міністрів України. Комунікаційна кампанія реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID Ukraine – USAID Україна).
Посилання на офіційний сайт програми ментального здоров’я «Ти як?»: https://www.howareu.com/#for-bussines
Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», ініційована Оленою Зеленською, має на меті допомогти українцям знайти джерело сили. Джерело внутрішнє, в собі, на рівні усвідомлення й визнання власного психічного стану та хоча б приблизної оцінки ступеня його кризовості. Піклування про ментальне здоров'я має стати звичною відповідальністю кожного. Також необхідно створити систему сервісів і послуг, які зможуть різними засобами та дієвими механізмами підтримати людину, коли вона не справляється самостійно.
«ТИ ЯК?» – ДЛЯ КОГО І ДЛЯ ЧОГО
КОЖНА ЛЮДИНА НАРОДЖУЄТЬСЯ ЗІ ЗДАТНІСТЮ ПРОТИСТОЯТИ СТРЕСУ. АЛЕ В НАШ ЧАС ЦЕЙ ЗАПАС СТІЙКОСТІ ШВИДКО ВИСНАЖУЄТЬСЯ ЧЕРЕЗ ВІЙНУ ТА НЕВИЗНАЧЕНІСТЬ. А НАМ УСЕ ЩЕ ТРЕБА ДБАТИ ПРО БЛИЗЬКИХ ТА ПРАЦЮВАТИ НА ПЕРЕМОГУ.
ХОТІЛОСЯ Б, ЩОБ УКРАЇНЦІ ЗВЕРНУЛИ УВАГУ НА СВІЙ ЕМОЦІЙНИЙ СТАН І ВЗЯЛИ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА НЬОГО. А “ТИ ЯК?” ДОПОМОЖЕ ЗНАХОДИТИ В СОБІ СИЛИ ЩОДНЯ, НАВЧИТИСЯ ПІКЛУВАТИСЯ ПРО СЕБЕ, ОПАНОВУВАТИ СТРЕС, ТРИВОГУ, ГНІВ ТОЩО.
Скажи чесно, ти як?
ВІДПОВІДІ НА ЦІ ТА БАГАТО ІНШИХ ЗАПИТАНЬ Є В АПТЕЧЦІ ШВИДКОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ.
В АПТЕЧЦІ ЗІБРАНІ ПРОСТІ ВПРАВИ ДЛЯ ЗАСПОКОЄННЯ ТА ПОРАДИ ДЛЯ СТІЙКОСТІ. ВОНА БУДЕ КОРИСНОЮ ВСІМ, ХТО РІДКО ЧИ ЧАСТО ВІДЧУВАЄ ЕМОЦІЙНЕ СПУСТОШЕННЯ, ВТОМУ, НАПРУГУ В ТІЛІ, ПАНІКУ, ЗЛІСТЬ, СУМ. А ТАКОЖ ТИМ, ХТО ХОЧЕ ПІДТРИМАТИ СВОЇХ БЛИЗЬКИХ.
АПТЕКА ШВИДКОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ
ШВИДКА ДІАГНОСТИКА ПСИХОЛОГІЧНОГО СТАНУ
Адаптували для вас тест, який призначений для моніторингу вашого стану. Такий собі “психологічний чекап”. Він буде корисним для вас тим, щоб відстежувати свій стан та вчасно, не заходячи за червоні межі, врегульовувати його.
Вам буде представлено 3 шкали: рівень стресу, морального стану та виснаження. Як тільки відчуваєте, що щось незвичне відбувається з вашим станом, зупиніться та оцініть себе за цими шкалами.
РЕЗУЛЬТАТИ ТЕСТУВАННЯ
Вам необхідно отримати суму усіх відповідей. Це буде кількісний результат.
Якісний результат:
Якщо ви маєте хоча б за однією шкалою 7 балів та вище, переходьте до червоної зони.
Зелена зона (3-10 балів). Результати, здається, показують, що все добре. У вас немає труднощів зі стресом чи вираженого пригнічення та перевтоми. Ваш рівень фізичного стану нормальний. Вам дуже важливо продовжувати турбуватися про власний фізичний та психоемоційний стан. Зменште кількість перегляду болючих та тривожних новин (не більше 5 хв. на годину), робіть те, що знаходиться у зоні вашого впливу, старайтеся мати у кожному дні фізичну активність (мінімум 60 хв), активності, які приносять приємні емоції, наповнюють сенсом та приносять досягнення, підтримуйте взаємини з важливими людьми, спілкуйтеся. Дотримуйтеся режиму сну та харчування наскільки це можливо.
Помаранчева зона (11-18). Такий результат може вказувати на те, що життєва ситуація починає продукувати некорисні стрес, пригнічення або втому. Настав час для впровадження методик психологічного та фізичного відновлення. Почніть з аналізу того, що продукує надмірний стрес, пригнічення чи втому. Якщо маєте можливість прибрати ці чинники або знизити їх вплив, зробіть це. Далі дуже важливо зосередитися на 3-х сферах: сон, фізична активність та харчування. Спробуйте відновити баланс в них. Наповнюйте кожен свій день приємними, ресурсними та корисними активностями. Якщо маєте можливість, зверніться до спеціаліста у сфері психічного здоров’я, який допоможе вам відновитися. Це може бути психолог, психотерапевт або лікар з психічного здоров’я.
Червона зона (19-30). Цей результат вказує на те, що стрес, пригнічення або втома загрожують вам. Радимо якомога швидше звернутися до спеціаліста у сфері психічного здоров’я (психолог, психотерапевт або лікар), який зможе допомогти вам застосувати необхідні методики відновлення або лікування.