Неділя, 22.07.2018, 14:33

Вітаю Вас Гість | RSS

Педагогічне кредо нашего колектива:  «Хороші вчителі створюють хороших учнів»  -  М. Остроградський

Педагогічний колектив нашої школи – це 54 педагоги:

Кваліфікаційні категоріі

Спеціаліст - 13, ІІ категорія - 5, І категорія - 20, вища категорія - 16

Педагогічні зіання: старший вчитель- 7,  вчитель методист- 5.

67% педагогічного колективу складають фахові спеціалісти з великим досвідом роботи, що володіють високою професійною майстерністю і мають вищу та першу кваліфікаційні категорії.

Працюючи у шкільних методичних об’єднаннях наші вчителі здійснюють пошук інформації за методичною проблемою школи, та діляться досвідом.

Боднарчук І.О. – брала участь в організації виставки «25 років Незалежності: НОВИЙ ПОГЛЯД» у рамках інтерактивної виставки «Освіта Донеччини – 2016. Здобутки та перспективи», представленій на Колегії департаменту освіти і науки облдержадміністрації; Всеукраїнський конкурс проектів у рамках міжнародного грантового проекту «Зміцнення міжрегіональної комунікації та співпраці» Проект «територія доброти», (І місце).

Леонтьєва В.О.-переможець міського туру професійної майстерності «Учитель року-2016» у номінації «біологія», обласний призер. Веде власний сайт та блог.

Дьяченко Т.О. – учасник міської школи передового педагогічного досвіду, провела два відкритих уроки для вчителів міста. Брала участь у міському конкурсі «Наш клас - наша сім'я» - переможці конкурсу (2-В). Опублікувала в електронному журналі «Основа» конспект уроку з математики.

Маєв С.Ф. – взяв участь у інтернет-конкурсі літературно-мистецької та педагогічної майстерності «створи шедевр». Активний учасник обласних вебінарів.

Огійчук Т.В., Власенко і.Ю. взяли участь у обласному фестивалі Різдвяних традицій «Різдвяне диво», де посіли ІІІ місце в номінації «Краща вертепна драма»; надали матеріали для участі у конкурсі «Інтеграція українознавчого компоненту в навчально-виховний процес».

Желновач В.С. взяла участь у обласному фестивалі, присвяченому вшануванню пам'яті І.Франка. Участь у міському семінарі-тренінгу заступників директорів; міському фестивалі театральних колективів «Маски Мельпомени».

Задерихіна К.П. взяла участь у Всеукраїнському фестивалі авторської пісні у м. Запоріжжя. Команда відзначена дипломом МОіН України.

Литвинкович Т.В., Базилевич В.М., Бондаренко О.В., Безугла О.А., Шилова Т.О. опублікували розробки уроків та позакласних заходів в онлайн-журналі "Освіта" та на інтернет сайтах.

Учителі англійської мови провели ряд заходів, відкритих уроків, фотоконкурсів, присвячених Року англійської мови.

Сьогодні нереально дати знання дитині на весь вік, навчити її на все життя. Забезпечивши при цьому її активну, професійну та життєву позицію. Тому перед нами, як і перед будь-яким сучасним навчальним закладом стоять завдання:

 • навчити учня вчитися самостійно впродовж усього життя;
 • ефективно використовувати отримані знання в практичному житті (професійному, громадському, власному);
 • постійно відчувати потребу в самовираженні та самовдосконаленні.

Одним із ключових завдань усього нашого колективу ми вбачаємо в збереженні учнівського контингенту школи. В останні 3 роки нам удається утримуватись на відмітці 700 учнів, що вважаємо певним досягненням. На сьогодні 735 учнів

Як наслідок підвищення фахової майстерності вчителів розцінюємо той факт, що батьки останнім часом не переводять дітей до інших закладів з причин непорозуміння з учителями, а навпаки відмічають високий рівень професійної майстерності вчителів і сприятливий психолого-педагогічний клімат у колективі.

У 2016-2017 навчальному році якість знань по школі становить 51%, що на 4% вище, ніж минулого року.

Ми стабільно тримаємо якість знань у межах допустимої похибки. А отже кожен другий учень нашої школи має високий і достатній рівень знань. 58 учнів отримали похвальні листи за високі успіхи у навчанні, 3 учні отримали свідоцтва особливого зразка про базову загальну середню освіту Чалий О. (9-А), Мочалова Д., Ахрєменко В., (9-Б),1 випускник (Косіашвілі Д., 11-А) нагороджений золотою медаллю за особливі успіхи у навчанні, 1 учениця (Матяшева Є., 11-А) нагороджена похвальною грамотою за особливі успіхи у вивченні економіки. То ж високі успіхи мають майже 12% учнів, або кожен восьмий із загальної кількості дітей.

Аналізуючи результати ДПА ми перш за все звертаємо увагу на два аспекти: якість знань учнів і відповідність річного оцінювання результатам атестації.

Що стосується 4-х класів, то з української мови і математики розбіжності відсутні і ефективність становить 72 і 70% відповідно.

На досить високому рівні спрацювали вчителі 9-х класів і за результатами ДПА ми маємо, як високий показник якості (від 66 до 89%), так і відсутність суттєвих розбіжностей між результатами річного оцінювання і ДПА. У порівнянні з попередніми роками результати цього випуску вищі на 16-20%.

Випускники 2016-2017 навчального року вперше ДПА з усіх предметів проходили у формі ЗНО.

Результати ДПА 11-х класів:

 

ДПА, %

Якість

знань

Вчителі, які викладали

І

ІІ

ІІІ

IV

 

Українська мова

0

37

31,5

31,5

63

Шилова Т.О. Сисюк Н.І.

 

Історія України

0

50

38

12

50

Вербицька Н.М.

Математика

7

26,5

46,5

20

66,5

Гнилицька О.Б. Базилевич В.М.

Англійська мова

11

33

56

0

56

Мірошниченко М.О.

Російська мова

0

50

50

0

50

Бабак В.В.

Біологія

0

25

50

25

75

Леонтьєва В.О.

Фізика

25

50

25

0

25

Головачов О.М.

Литвинкович Т.В.

Географія

0

40

40

20

60

Задерихіна К.П. Леонтьєва В.О.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мета кожного випускника середньої школи – вступити до омріяного навчального закладу. У цьому сенсі можна сказати, що не без нашої участі, наші випускники 2017 року досягли мети 100%. Із 35-ти одинадцятикласників 29 (83%) вступили до вишів, 62% з них на бюджетну форму навчання. Це сталий показник для нас останніх років. Для порівняння варто зазначити, що по Україні відсоток вступу випускників шкіл до вишів становить 70%.

Одним із важливих напрямків діяльності школи є робота з обдарованими дітьми.

Умови для розкриття потенційних можливостей дітей ми створюємо через:

 • залучення сім'ї;
 • роботу психолога (тестування);
 • гуртки, індивідуальні заняття, конкурси, олімпіади;
 • інтелектуальні ігри;
 • позакласну роботу з предмету;
 • предметні тижні, традиційні свята;
 • науково-дослідницьку роботу.

Морально і матеріально стимулюємо учнів до творчого саморозвитку через:

 • дошки пошани («Золотий фонд школи» та «Спортивний олімп»);
 • подяки батькам;
 • свята, лінійки, стіннівки;
 • нагородження грамотами, призами.

Як результат команда ЗОШ №1 протягом багатьох років входить до числа призерів у рейтингу шкіл міста за підсумками міських олімпіад.

Учні школи брали активну участь у різноманітних Всеукраїнських та міжнародних конкурсах та іграх з предметів.

Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика-4 призових місця.

Міжнародний літературний конкурс

учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка-4 призових місця.

Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру»-16 дипломів достатнього рівня.

Міжнародний природознавчий конкурс «Колосок» »-23 диплома достатнього рівня.

Міжнародний конкурс з інформатики «Бобер» »-1 диплом високого рівня.

Всеукраїнська українознавча гра «Соняшник»:

-регіональний рівень-4 дипломи ІІІ ступеню;

-всеукраїнський рівень-2 дипломи І ступеню.

Всеукраїнський учнівський фізичний конкурс «Левеня»-9 призових місць.

Міжнародний конкурс юних істориків «Лелека»-4 призових місць.

Третій рік поспіль команда школи у конкурсі «Юний ерудит» для 4-х класів посідає І місце у місті.

Учні школи під керівництвом Головачова О.М. стали активними учасниками Донецького територіального відділення МАН при Донбаській державній машинобудівній академії з науково-виробничого профілю – «машинобудування».

Переможцем регіонального туру конкурсу наукових робіт 2017 став Грищенко Дем'ян, посівши ІІІ місце у своїй номінації.

Пріоритетним напрямком виховання у 2016-2017 навчальному році стало формування в учнів ціннісного ставлення до суспільства та держави, які проявляються в таких якостях: самосвідомість, національна свідомість, патріотизм, правосвідомість, політична культура тощо. А стрижнем виховного процесу є національно-патріотичне та громадянське спрямування.

У Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки зазначено, що одним з індикаторів ефективності реалізації заходів із національно-патріотичного виховання має стати, збільшення кількості дітей які подорожують в інші регіони України. Учні нашої школи – подорожують:

 • група учнів 9, 8, 6 класів (керівники Маєв С.Ф., Котлярова К.В., Мирошниченко М.О.) відвідали м. Львів;
 • група учнів 5, 7 класів (керівники Литвинкович Т.В., Базилевич В.М.) відвідали м. Харків;
 • група учнів 10 класу (керівник Головачов О.М.) відвідали м. Ізюм та м. Харків;
 • члени гуртка «Юні скаути» (керівник Гавриш М.В.) відвідали м. Святогірськ;
 • група учнів 6, 5 класів (керівник Валсенко І.Ю., Шандура Н.С.) відвідали м. Дружківка;
 • група учнів 4 класу (керівники Домашова В.Г., Осадча В.О., Базюк Л.М., Бондаренко О.В.) відвідали Ямпільський дендропарк.

Подорожі безперечно сприяють розвитку світогляду, комунікативної компетентності, формують громадянські якості учнів.

У школі створено якісну систему позакласної гурткової роботи.Учні яких мають змогу розвивати свої здібності у гуртках.Гуртківці активно представляли школу в міських творчих конкурсах, спортивних змаганнях.

Шкільна дитяча організація «Гармонія» - ще один компонент шкільного виховного простору.

В 2016-2017 навчальному році сформувалася активна команда старшокласників, членів «Гармонії». Діти під керівництвом педагога-організатора Ганжі В.Л проводили тренінги, благодійні акції, приймали участь у міських конкурсах, змаганнях, акціях. Члени шкільної організації Гаков В. та Зубашева В. стали членами міського самоврядування «Молодіжна адміністрація». Зубашева В. приймала участь у виборах президента міського самоврядування «Молодіжна адміністрація».

Спортивно-масова робота займає гідне місце у виховному просторі школи. Під керівництвом Череватенко Т.М., Онищенка О.М., Гириса М.М. було проведено 28 спортивно-масових заходів. Учні школи брали участь у 10 міських спортивних змаганнях.

Важливим напрямком спортивно-масової роботи в цьому навчальному році стала участь команди старшокласників школи «Мальви» в змаганнях «Сокіл» (Джура). Під керівництвом Гириса М.М., команда зайняла ІІ місце у міському турі.

Високий рівень організації виховної роботи в школі підтверджують наші учні, представляючи школу, місто і всю Україну на всіляких конкурсах, змаганнях, фестивалях.

Шкільний виховний простір не можливо уявити без батьківської громадськості.Батьки співпрацюють зі школою, приймаючи участь у поліпшенні матеріально-технічної бази, проведенні ремонтних робіт, надаючи спонсорську допомогу при проведенні виховних заходів. Це родини Ахрєменко 9Б, Гакових 9А, Чалих 9А, Салюк 11Б, Геращенко 4В, Хохлових 2В, Лісогор 9А.

Матеріальна база школи впродовж року поповнювалась за рахунок благодійної допомоги спонсорів:

 • Ноутбук для кабінету музики;
 • 2 мультимедійних проектори;
 • 3 мультимедійні екрани;
 • бензонокосарка;
 • флаг шток;
 • кахель для підлоги у шкільній їдальні.

За рахунок міського бюджету школа отримала

За рахунок міського бюджету школа отримала:

 • 15 комп’ютерів;
 • 5 комплектів учнівських парт;
 • 1 комплект столішниць;
 • 3 класні дошки;
 • столовий посуд (каструлі, тарілки, чашки);
 • фарба червоно-коричнева та біла;
 • труби каналізаційні та водогінні;
 • завершено огородження шкільного подвір’я ;
 • здійснено укріплення огорожі шкільного подвір’я;
 • здійснено заміну полового покриття у шкільній їдальні.

Ми працюємо щоб навчання стало радістю й задоволення для кожної дитини, щоб шкільне життя, в якому беруть участь учні й вчителі, досягало гармонії. Хороші вчителі створюють хороших учнів і в майбутньому, я вірю, учні нашої школи,стануть справжніми людьми, бо ми того варті.