Практичний психолог - Боднарчук Юлія Валентинівна
Кваліфікаційний рівень- спеціаліст ІІ категорія
- Організаційно-методична робота
- Психологічна просвіта
- Психодіагностична робота
- Корекційно-відновлювальна робота
- Консультаційна робота
- Забеспечення зв'язків з громадскістю
Робота психологічної служби спрямована на розв’язання наступних задач:
- Сприяння повноцінному розвитку учнів на кожному віковому етапі, створення умов для формування у них мотивації до самовиховання і саморозвитку.
- Забезпечення індивідуального підхід до кожного учасника навчально-виховного процесу на основі його психолого-педагогічного вивчення.
- Організація профілактичної та корекційної роботи щодо усунення відхилень в інтелектуальному і психофізичному розвитку учнів.
- Створення умов щодо проведення групових та індивідуальних психологічних консультацій для всіх учасників навчально-виховного процесу.
Профілактика девіантної поведінки у дітей та підлітків особливо під час пандемії
Поради батькам щодо взаємодії з дітьми під час пандемії
Скачати буклет в електронному варіанті!
Скачати буклет в електронному варіанті!
Скачати буклет в електронному варіанті!
СКАЖЕМО РІШУЧЕ "НІ" НАСИЛЬСТВУ!
Види насильства.
Вуди звернутися по допомогу?
Гаряча лінія, web–САЙТ.
НАЙБЛИЖЧИЙ центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Підготувала практичний психолог Боднарчук Ю.В. Презентацію можна скачати за цим посиланням...
Як вчасно виявити суїцидальну поведінку у дітей
Що роблять діти в інтернеті
Буклети для спеціалістів та спеціалісток, які допомагають молоді з професійним самовизначенням.
Скачати буклет в електронному варіанті!
Профорієнтаційний буклет для молоді.
Скачати буклет в електронному варіанті!
Як розважити дитину під час карантину
Сьогодні, коли школи закриті на карантин, діти змушені цілими днями залишатися вдома. У житті дитини важливу роль відіграє взаємодія з однолітками - школа, ігри у дворі, дні народження друзів тощо. Але під час карантину батьки повинні тримати їх в ізоляції - заради їх же здоров'я. Як же розважити дитину в ситуації, коли ви не можете допомогти їй гуляти на вулиці і спілкуватися з друзями?
Дитячі психологи і батьки розповіли про те, як пояснити дітям необхідність залишатися вдома і як розважити їх, поки вони знаходяться на карантині.
Перш за все, вам необхідно переконати дитину в тому, що поруч з нею завжди буде хтось, хто подбає про неї і знайде їй цікаве заняття.
Як говорити з дітьми про коронавірус: поради дитячих психологів
Психологи радять говорити з дитиною про коронавірус тільки в тому випадку, якщо дитина сама про це запитує. В іншому випадку вона все одно не буде вас слухати. Для маленьких дітей хвороба є абстрактним поняттям, а необхідність ізоляції засмучує їх найбільше.
Якщо ви змушені звернутися до медичного закладу, акцентуйте увагу дитини на те, що дорослі тут для того, щоб її захистити. Скажіть дитині, що ви теж знаєте, як захистити себе.
Придумайте веселий спосіб навчити дитину правильних звичок, щоб дати їй відчуття контролю. Наприклад, ви можете перетворити миття рук на гру. Скажіть їй: «Навколо віруси, тому нам потрібно бути обережними. Нам потрібно вимити руки, а потім я розповім тобі, як ще ми зможемо перехитрити віруси».
Дотримуйтесь графіка
Психологи стверджують, що під час карантину важливо підтримувати звичайний розпорядок дня дитини. У вас може виникнути велика спокуса оголосити карантин додатковими канікулами і цілий день сидіти перед екраном телевізора. Однак різка зміна графіка також може викликати у дитини стрес.
Корисно буде написати на аркуші паперу або на стікерах докладний розпорядок дня і повісити його так, щоб дитина постійно його бачила. Важливо, щоб у неї були чіткі очікування з приводу того, що буде відбуватися протягом дня - коли буде час для ігор, читання і відпочинку.
Підтримуйте контакт з друзями і близькими
Для дитини важливо підтримувати контакт з друзями - це знизить рівень її стресу. Також спілкуйтеся з близькими і родичами, яких ви не можете відвідати особисто, але хвилюєтесь про їхнє здоров'я.
Використовуйте Skype або інші відеочати. Навчіть своїх родичів користуватися ними, якщо вони не вміють. Спілкуйтеся з друзями та родичами в месенджерах і соцмережах.
Влаштуйте танцювальну вечірку
Якщо карантин не дозволяє вам гуляти з дитиною на свіжому повітрі, влаштуйте для дитини танцювальну вечірку вдома. Все, що вам потрібно, - знайти в Інтернеті відповідну музику.
Дитині також сподобається, якщо ви запропонуєте їй разом зробити декорації до вечірки. Ви можете зробити банери або плакати. Також вам можуть стати в пригоді новорічні гірлянди - вони створять вам святкову атмосферу.
Під час карантину використовуйте електронні пристрої з розумом
Батьки дотримуються різних думок з приводу того, чи можна дитині проводити час на карантині за екранами комп'ютерів, планшетів або телевізорів. Одні дозволяють дитині необмежено використовувати електронні пристрої, щоб розважити її, інші строго обмежують використання гаджетів.
Забороняти дитині користуватися гаджетами не варто, але необхідно правильно вибирати для неї контент. Їй підійдуть навчальні програми та канали на Youtube. Розважальні відео повинні відповідати віку дитини.
Залучайте дитину до роботи по дому
Дитячі психологи стверджують, що діти старші трьох років отримують користь від того, що допомагають батькам по дому. Чим молодша дитина, тим більше їй подобається допомагати батькам в різних домашніх справах. Вони допомагають прати, прибирати, накривати на стіл тощо.
Робіть з дитиною поробки
Різноманітні поробки - хороший спосіб розважити дитину і дати їй можливість проявити свої творчі здібності. Багато батьків стверджують, що це заняття подобається дітям. Для цього можна використовувати підручні матеріали: скотч, картонні коробки з-під взуття, обрізки тканини тощо. Для цих цілей добре підходить різнобарвний обгортковий папір: діти роблять з нього колажі, сукні для ляльок і навіть стіни для фортець. Навіть коли весь папір використаний, діти використовують залишки картонних втулок як мечі, влаштовуючи битви.
Грайте в улюблені іграшки дитини
Як правило, у кожної дитини є улюблена іграшка, з якою вона може гратися годинами. У когось це настільні ігри, у когось - конструктори Лего. Діти люблять створювати різні об'єкти з деталей конструктора або просто сортувати деталі за кольором. Щоб мотивувати дитину, ви можете дати їй завдання. Наприклад, ви можете запитати її: «Наскільки високу вежу ти можеш побудувати?»
Що таке стрес та 6 універсальних прийомів боротьби із ним.
Стрес – це стан психічної напруги, що виникає в процесі діяльності в найбільш складних умовах життя людини.
Життя часом стає суворою і безжалісною школою для людини. Труднощі, які виникають на нашому шляху (від дрібної проблеми до трагічної ситуації) викликають у нас емоційні реакції негативного типу, що супроводжуються цілою гамою фізіологічних і психологічних зрушень. Але невеликий стрес не завжди поганий. Він може допомогти вам залишатися зосередженими, енергійними й здатними впоратися з новими викликами, тримає вас у тонусі під час виступу перед великою аудиторією або при вирішенні кризової ситуації. Однак у сучасному світі стрес занадто часто виглядає як емоційна американська гірка. Багато роботи, шалений ритм життя, події, які постійно змінюються в сучасному світі, можуть викликати у вас почуття занепокоєння, виснаження і перевантаження. І коли напруження стає забагато, воно перестає бути корисним і починає завдавати шкоди вашому розуму і тілу.
Є багато способів підвищити власну стресостійкість та психологічну відновлюваність. Умовно їх можна поділити на стратегічні (ті, які варто інтегрувати у своє життя і впроваджувати систематично для формування навичок) і тактичні (ті, які допоможуть вам швидко опанувати себе у напруженій ситуації).
1. Поговоріть із ким-небудь
Іноді найкращий спосіб знизити рівень стресу — поділитися своїми переживаннями. Поговоріть із людиною, якій довіряєте. Підтримка і співчуття можуть допомогти зняти напругу та відновити почуття спокою. Майте на увазі: інша людина не повинна вирішувати ваші проблеми, їй просто потрібно побути хорошим слухачем.
Проговорюючи, ми беремо під контроль свої переживання.
2. Піклуйтеся про себе
Коли ви підтримуєте своє здоров’я збалансованим харчуванням і фізичними вправами, ви стаєте сильнішими і більш стійкими до стресу.
Виділяйте час на регулярні фізичні вправи, плануйте це, як плануєте робоче завдання на день. Фізичні вправи — ефективний спосіб підняти настрій, загострити фокус, розслабити розум та тіло. Ритмічні рухи (такі як ходьба, біг, танці тощо) особливо заспокоюють нервову систему. Для максимального полегшення стресу спробуйте виділяти щонайменше 30 хвилин в день на фізичну активність.
3. Не жертвуйте сном
Часто ми намагаємося зробити більше справ за рахунок часу на сон. Такий підхід тільки шкодить вашій продуктивності, творчості, здатності вирішувати проблеми та фокусуватися. Чим якісніше ви відпочиваєте, тим краще можете виконувати ваші обов’язки та справлятися зі стресом.
Підвищуйте якість вашого сну. Наприклад, лягайте спати і вставайте в один і той же час щодня. Намагайтеся спати приблизно 8 годин на добу.
4. Визначте пріоритети та організуйте робочий час
Існують прості практичні кроки, які ви можете зробити, щоб відновити контроль над ситуацією й не дати купі роботи й стресу зіпсувати вам життя.
Створіть збалансований графік. Намагайтеся знайти баланс між роботою та сімейним життям, соціальною діяльністю, щоденними обов’язками та часом для себе.
Плануйте регулярні перерви. Переконайтеся, що протягом дня у вас є час для медитації, короткого відпочинку, щоб прогулятися, поспілкуватися з другом, випити каву з цукеркою. Це допоможе вам розслабитися, зарядитися енергією і бути більш продуктивним.
Встановіть здорові особисті межі. Багато хто відчуває себе зобов’язаним бути доступним 24 години на добу і перевіряти смартфон на все, пов’язане з роботою. Але важливо мати періоди, коли ви не працюєте або не думаєте про роботу. Визначте час, коли ви не перевіряєте електронну пошту, прийміть рішення не відповідати на робочі дзвінки ввечері або у вихідні дні тощо.
Розбийте проекти на невеликі кроки. Якщо великий проект здається вам заважким, зосередьтеся на одному керованому кроці за раз та не намагайтеся зробити все відразу.
5. Позбудьтеся шкідливих звичок, які провокують у вас стрес
Багато хто посилює свій стрес негативними думками та поведінкою. Коли ви зміните цю звичку, то побачите, що справлятися зі стресом стане легше.
Ставте перед собою реальні цілі. Коли ви ставите собі нереалістичні цілі, ви налаштовуєте себе на відставання. Прагніть зробити все можливе; ніхто не може попросити вас про більше.
Працюйте над своїм негативним мисленням. Якщо ви зосередетесь на недоліках кожної ситуації, ви відчуєте, що ваша енергія та мотивація знижуються. Спробуйте позитивно думати про те, що ви робите, і хваліть себе за досягнення, навіть невеликі.
Не намагайтеся контролювати неконтрольоване. Зосередьтеся на тому, чим ви можете керувати.
Шукайте гумор у будь-якій ситуації.
6. Формуйте навички релаксації
На стресовий імпульс варто свідомо відповідати релаксацією, яка здатна перешкодити впливу стресового імпульсу — затримати його або хоча б послабити, запобігши психосоматичним порушенням в організмі. Активізуючи діяльність нервової системи, релаксація регулює настрій і ступінь психічного збудження, дозволяє послабити або й зовсім позбутися викликаного стресом психічного й м’язового напруження.
Якщо ви опинились у стресовій ситуації зненацька, скористайтеся наступними варіантами самодопомоги, щоб загальмувати розвиток гострого стресу і швидко опанувати себе:
Змініть обстановку, якщо це можливо. Перейдіть в інше місце, де нікого немає, або вийдіть на вулицю, де зможете залишитись наодинці зі своїми думками. Проаналізуйте подумки місце, куди ви перейшли, зосередьтеся на деталях, які вас оточують.