Аналіз діяльності педагогічних працівників закладу освіти
Слов’янської загальноосвітньої школи I-III ступенів №1 2020-2021 навчальний рік
Постійно діючий семінар за темою: «Нова Українська школа: простір освітніх можливостей» |
Керівник творчої групи Творча група
План роботи
З матеріалом ПДС ви можете ознайомитися завантаживши файл - Постійно діючий семінар за темою: «Нова Українська школа: простір освітніх можливостей» |
Постійно діючий семінар за темою: «Мережеві спільноти як форма самоосвіти вчителя»
Керівник творчої групи
Гнилицька О.Б.
Творча група:
Рубежанська Ю.С.
Анацька З.С.
Задерихіної І.С.
12 січня у нашій школі в режимі конференції Zoom відбулося заняття постійно діючого семінару з теми «Мережеві спільноти як форма самоосвіти вчителя». Вчитель історії Рубежанська Юлія Ігорівна розповіла про роботу спільноти активних освітян «Всеосвіта» та тематичні розділи відповідного веб-сайту. Це, зокрема, такі важливі для кожного вчителя новини, Бібліотека методичних матеріалів для вчителів, курси підвищення кваліфікації, вебінари, конкурси тощо.
Презентація на тему: "Мережеві спільноти як форма самоосвіти вчителя".
Підготувала вчитель історії Рубежанська Ю.С.
З доповіді вчителя інформатики Анацької Злати Сергіївни учасники семінару довідалися про особливості роботи освітнього проєкту «На урок». На цьому сайті, як і на «Всеосвіті», є бібліотека розробок для проведення занять та уроків з різних предметів, а також можливості для проходження курсів підвищення кваліфікації, відвідування вебінарів та спілкування між учителями. До речі, на цьому сайті зареєстровано багато вчителів нашої школи.
Підготувала вчитель інформатики Анацька З.С.
Громадська спілка «Освіторія», про яку йшлося у доповіді вчителя початкових класів Задерихіної Ірини Сергіївни, створила декілька проєктів, спрямованих на зміни в освіті в Україні. Це – школа тренерів НУШ, тренінговий центр (він є суб’єктом підвищення кваліфікації педагогів), фестиваль «Вчителі майбутнього» тощо. Завдяки «Освіторії» вчителі України можуть отримати відому у світі премію «Global Teacher Prize Ukraine». Проте, на відміну від попередніх спільнот, на сайті «Освіторії» немає розділу, де вчитель може викласти свої розробки уроків або виховних заходів чи ознайомитися з творчими доробками колег.
Презентація на тему: " Розвиваємо Україну через якісні освітні проєкти".
Підготувала вчитель початкових класів Задерихіна І.С.
Отже, учасники семінару переконалися, що в Україні є багато мережевих спільнот, які надають вчителю можливості для самоосвіти і творчого спілкування з колегами.
Постійно діючий семінар за темою: «Формування позитивного мікроклімату в класних колективах як важливий фактор попередження булінгу та девіантної поведінки в учнівському середовищі»
Підготувала:
практичний психолог
Боднарчук Ю.В.
13 квітня у нашій школі на платформі Zoom психологом нашої школи Боднарчук Ю.В. було проведено постійно діючий семінару «Формування позитивного мікроклімату в класних колективах як важливий фактор попередження булінгу та девіантної поведінки в учнівському середовищі». У своїй доповіді практичний психолог розповіла про важливість формування позитивного соціально-психологічного мікроклімату в учнівському колективі та методи й прийоми з власного досвіду роботи, які сприяли створенню дружніх відносин між учнями; вирішенню проблемних ситуацій; профілактики та корекції булінгу, девіантної поведінки в учнівському колективі; проясненню для кожної людини його цінностей, мотивів, життєвих стратегій.
Ознайомитись з матеріалами постійно діючого семінару мажна за наступними посиланнями:
Цикл онлайн-курсів «30 кроків до Нової української школи: навчаємо громадянина», розробленому на виконання Програми підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа». До створення навчальних матеріалів долучилася Державна служба якості освіти України як партнер Європейського центру імені Вергеланда (Королівство Норвегія) в межах реалізації меморандуму про співпрацю.
Школа, яка є громадсько активною, у своїй діяльності передбачає розбудову внутрішньої системи забезпечення якості освіти, однієї з цілей якої є створення єдиної з місцевою громадою спільноти, здатної до співпраці та взаємної підтримки. Завдяки цьому циклу онлайн-курсів учителі, директори шкіл та їхні заступники, представники громад, учні й батьки зможуть знайти спільні точки дотику для практичної реалізації концепції Нової української школи з акцентом на розвиток громадянських компетентностей учнів, розбудову якісного, безпечного і комфортного освітнього середовища.
Цикл містить чотири курси:
- «Стартуємо до успішної школи»;
- «Секрети успішних директора та директорки школи»;
- «Успішне вчителювання — прості рецепти на щодень»;
- «Школа та громада для дитини».
У навчальну програму включено теми розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти, створення безпечного шкільного середовища, змін у педагогічній діяльності відповідно до критеріїв оцінювання освітніх і управлінських процесів закладу освіти (зокрема щодо компетентнісного навчання та формувального оцінювання).
Успішне проходження курсів зараховується як підвищення кваліфікації педагогічних працівників.
Посилання на сторінку Facebook: https://www.facebook.com/SQE.Donetsk.UA
YouTube-канал: https://www.youtube.com/ channel/UC9y4fFf93Gy66Z_ c5bVfg4g